TR EN

Kuru İncir

Bozka İncirleri

İncir, meyvelerinin fındık büyüklüğünde olduğu mayıs ayı son haftası haziran ayı başlarında ilekleme yapılarak incir meyvelerinin döllenmesi sağlanır. Bu dönemden 45 gün sonra yani ağustos ayı ilk haftasında incir hasadı başlar.40-45 gün süren incir hasadı boyunca ürünlerimizi en iyi koşullarda özenle toplayıp, sofralarınıza hazır hale getiriyoruz.Her Çekirdeğinde Farklı Bir Zenginlik Saklı İncirin Bilinmeyen Faydaları

İncir, içindeki potasyum sayesinde kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltıyor

İncir yüksek oran da kalsiyum içermesi nedeniyle kemik hastalıklarında ve gelişim bozukluklarında oldukça faydalı bir besindir.

İncir yetiştiriciliğinde kimyasal girdi kullanımının diğer meyvelere oranla düşük olması ve güneşte doğal koşullarda kurutulması sağlık kalitesini arttırmaktadır.

Zararlılara ilişkin sorunların olgunlaşma döneminde ortaya çıkması sonucu sorunların ilaçla mücadele yerine kültürel önlemlerle çözümlenmesi yoluna yönlendirilmiştir. Bu nedenle incir, sağlıklı beslenme açısından giderek önem kazanmıştır.

Pektik maddelerin kaynağı olmasından dolayı, bağırsaklardan toksik maddelerin atılması, kandaki kolesterol düzeyinin düşürülmesi, şeker hastalarında kan şekerinin hızla yükselmesinin önlenmesi gibi yararlar sağlamakta, mineral madde, özellikle demir içeriğinin fazla olması nedeniyle hamileler ve küçük çocuklarda ortaya çıkan vitamin eksikliğinin neden olduğu hastalıklar ile kansızlığa iyi gelmektedir.

Neden Biz?

Bozka İncirleri sizin için en iyi kalitede besindir.

Her zaman taze! Tamamen doğal, çekici ve tatlıdır.

Bu zengin, lezzetli kuru incir; ince bir nebati bal ve karamel ipuçları olan tohum oluşumuna sahiptir.

Açık ten renginden koyu kahverengiye kadar değişir ve doğal olarak oluşan şekerleri genellikle yumuşak bir cilt üzerinde güzel beyaz kristaller oluşturmak için güneşte kurutma işlemi sırasında ortaya çıkar.

Enerji verici, güçlendirici, büyük bir sodyum, potasyum ve lif kaynağıdır.

Smyrna (Izmir) incir çeşiti ağaçlar, gerçek tohumlarla büyük meyveler üretir.

Smyrna tipi incirler genellikle kuru incir olarak satılmaktadır ve incir meyvesi eşsizdir.

Çoğu meyvenin aksine, incirdeki yenilebilir yapı aslında kök dokudur.